Skuteczne sposoby na renowacje mebli

Skuteczne sposoby na renowacje mebli

Wbrew pozorom renowacja mebli nie jest tak bardzo skomplikowana jak to się większości osób może wydawać. Trzeba tylko poznać skuteczne sposoby na realizację tego zadania.

1. Odnowienie powłoki

Do najbardziej prostych sposobów na renowację starych mebli zaliczyć należy jest pokrycie starych i zniszczonych powierzchni mebli przy wykorzystaniu nowej warstwy ochronnej. W ten sposób meble mogą zyskać połysk i nowe życie. Jednak największą wadą tej metody jest fakt, że może być ona stosowana tylko i wyłącznie do mebli niespecjalnie zniszczonych. Tylko wtedy dzięki niej odniesie się sukces.

2. Usunięcie starej warstwy oraz nałożenie nowej

Gdy powłoka mebla jest bardzo zniszczona to trzeba usunąć całą warstwę i dopiero wtenczas nałożyć nową. Aby usunąć starą warstwę można albo użyć papieru ściernego, automatycznej szlifierki bądź też metody chemicznej. Do późniejszego wyrównania powierzchni stosuje się gąbki polerskie. W ten sposób cała stara warstwa zostaje zdrapana, a my możemy bez problemowo położyć nową warstwę lakieru, oleju, lakierobejcy czy innych chemikaliów odmładzających nasz mebel.

3. Malowanie kryjące

Kolejna metoda używana jest w stosunku do bardzo zniszczonych mebli, które posiadają wiele przebarwień czy też były szpachlowane i poddawane wielu różnym innym zabiegom. Dzięki pokryciu mebli odpowiednią farbą można wszystkie te zniekształcenia przykryć.

W stosunku do każdego mebla trzeba zastanowić się jaki sposób przyniesie najlepsze metody. Najważniejsze jest jednak aby wiedzieć jaka metoda przy jakich zastosowaniach może pozwolić na uzyskanie najlepszych efektów, które pozwolą meblowi powrócić do życia.