Dekorowanie idealnego salonu

Dekorowanie idealnego salonu

Dla większości rodzin ,pokój dzienny jest sercem domu i miejscem , w którym spędzają najwięcej czasu. Z tego powodu ważne jest to, żeby był dobrze zaprojektowany, praktyczny i przyjazny. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci stworzyć idealny pokój dzienny :

Sofa

Sofa jest kluczowym meblem w salonie. Nie tylko musi być praktyczna, ale powinna również przyczynić się do aranżacji wnętrza, tak ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru.
Rozkładana kanapa może być świetnym rozwiązaniem w przypadku braku miejsca na przenocowanie np. gości. W wyborze koloru wypoczynku np. mieszanka ciemnego koloru bazowego z szarym lub jasnymi fioletowymi detalami będzie dodawać nieco koloru do pokoju.
Skórzane sofy są doskonałym wyborem dla rodzin, ponieważ są one niezwykle trwałe : brud i rozlane napoje może być po prostu wytrzeć. Skóra może być zimna  zwłaszcza w zimie ,więc dodając dużo poduszek stworzymy przytulny wygląd.

Dywan

Dywan jest świetnym sposobem na dodanie domową atmosferę do każdego salonu . Dostępny w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dywan może zrobić dużo podczas projektowania wnętrza.
Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest jego praktyczność. Czy biały dywan naprawdę sprawdzi się w domu z dwoma małymi dziećmi i szczeniakiem, który jest „wszędzie” ? Wybierając Ciemniejsze kolory brud i plamy będą mniej widoczne, więc jest doskonałym wyborem dla osób z dużą rodziną.
Upewnij się, że dywan na który masz ochotę, jest w odpowiednim rozmiarze względem pokoju. Dywan, gdy jest zbyt mały będzie wyglądać nie na miejscu, natomiast dywan, który jest zbyt duży, może wyglądać bardziej jak wykładzina niż akcesorium. Zmierz pomieszczenie przed udaniem się do sklepu, wybrać odpowiedni rozmiar.

Obrazy, dzieła sztuki

To świetny sposób na dodanie małych poprawek do Twojego salonu .
Nie ma żadnych zasad , jeśli chodzi o dzieła sztuki , ale należy wybrać to co lubisz i co uzupełni pokoju. Nie zawsze trzeba kupować obrazy itp., wakacje rodzinne zdjęcia i pamiątki mogą być świetnym sposobem, aby ozdobić swoje ściany, dodając indywidualne podejście .
Twoje zdjęcia nie zawsze muszą być wieszane na ścianie. Wybierz jakieś ładne ramki wsadź w nie zdjęcia i porozstawiaj w pokoju na regałach, kominku czy stoliku. Ciekawe ramy można zrobić również z innych materiałów jak beton szlifowany.

Inspiracje sypialniane znajdziesz na www.angel.com.pl